Καλλιτεχνική επιμέλεια φεστιβάλ
Μαρία Έμμα Μελιγκοπούλου
Χορωδία Brunnsbo Music Classes
Πρόγραμμα
Quod libet -
Τέσσερα Σουηδικά Παραδοσιακά Τραγούδια
Pulchra es tu Maria -
Andrew Smith
To the Mothers in Brazil -
Lars Jansson
(διασκευή: Gunnar Eriksson)
Kom -
Παραδοσιακό Σουηδίας
Wild mountain Thyme -
Παραδοσιακό Κέλτικο Τραγούδι
(διασκευή: Francis Shaughnessy)
I Seraillets Have -
Wilhelm Stenhammar
Chili con carne -
Anders Edenroth
Τη χορωδία συνοδεύει στο πιάνο o
Göran Bejstam
Μουσική διδασκαλία - διεύθυνση
Kicki Rosén Bejstam
Παιδική Χορωδία “Cantelena” Πάτρας
Πρόγραμμα
Εσπερινός -
Μίκης Θεοδωράκης
(επεξεργασία: Δημήτρης Καρβούνης)
When you believe - Stephen Schwartz
(διασκευή: Audrey Snyder)
He lives in you - Mark Mancina -
Jay Rifkin -
Lebo M.
(διασκευή: Mark Brymer)
We are the voices -
Jim Papoulis
Give us hope -
Jim Papoulis
Γιώργος Λαμπράκος κρουστά
Τη χορωδία συνοδεύει στο πιάνο η
Σοφία Μιχαηλίδη
Μουσική διδασκαλία - διεύθυνση
Ελένη Παπαδοπούλου-Αραβαντινού
Νεανική Χορωδία Ι.Ν. Αγίων Κυρίλλου & Μεθοδίου
Πρόγραμμα
Vogel Kantate -
Jean Baptiste Mathieu
Σόλο:
Εμμανουέλα Ορφανουδάκη Αηδόνι
Άντρια Προκοπά Κούκος
Τη χορωδία συνοδεύει στο πιάνο η
Φανή Καραγιάννη
Μουσική διδασκαλία - διεύθυνση
Μαρία Έμμα Μελιγκοπούλου
Νεανική Χορωδία Ι.Μ. Ν. Κρήνης & Καλαμαριάς
Πρόγραμμα
Τω Αρχαγγέλω Γαβριήλ - Απόσπασμα -
π. Θεόδωρος Τσαμπατζίδης
Κοντακίου εις τον Ευαγγελισμόν με σε ποίηση
Οσίου Ρωμανού του μελωδού (6ος αι.)
συνοδεία νυκτών και πνευστών οργάνων
Η πρώτη Ανάσταση - Σταύρος Κουγιουμτζής
(στίχοι: Γιώργος Θέμελης)
Πάσχα των Ελλήνων - Σταύρος Κουγιουμτζής
(στίχοι: Γιώργος Θέμελης)
Τα φτερά της θέλησης -
π. Θεόδωρος Τσαμπατζίδης
(στίχοι: Μυρσίνη Βιγγοπούλου)
σόλο:
Ευγενία Ξεφτέρη
Rock my soul - Negro Spiritual
Γιάννης Κερμανίδης πιάνο
Στέλλα Αβραμίδου φλάουτο
Μαρία Καραματσούκη κανονάκι
Ιωάννης Μακάριος βιολί
Αγάπη Παρθενάκη κοντραμπάσο
Μουσική διδασκαλία - διεύθυνση
π. Θεόδωρος Τσαμπατζίδης
Παιδική Χορωδία Πανοράματος Δήμου Πυλαίας - Χορτιάτη
Πρόγραμμα
Σύντομη δοξολογία, ήχος α΄ -
Πέτρος Λαμπαδάριος ο Πελοποννήσιος
Sound the trumpet - Henry Purcell
Τσιγγάνικη ζωή -
Robert Schumann
Ain’t no sunshine - Bill Withers
H Λατέρνα - Μάνος Χατζιδάκις
Τη χορωδία συνοδεύει στο πιάνο ο
Αχιλλέας Σοφούδης
Μουσική διδασκαλία - διεύθυνση
Ηρακλής Παναγόπουλος
Παιδική Χορωδία Ι.Ν. Προφήτη Ηλία
Πρόγραμμα
Voi sur ton chemin - Bruno Coulais
(ελλ. στίχοι Ε. Θεοδωρίδου)
Cerf-Volant -
Bruno Coulais
Η Ξενιτιά του Έρωτα -
Γιώργος Καλογήρου
(επεξεργασία Β. Αναστασίου)
Hallelujah -
Leonard Cohen
(ελλ. στίχοι Σ. Σαφούρη)
The Sound of music, medley -
Richards Rodgers
(ελλ. στίχοι Β. Γλυκίδη)
Ιάσων Γλυκίδης κρουστά
Τη χορωδία συνοδεύει στο πιάνο o
Γιάννης Σγούρας
Μουσική διδασκαλία - διεύθυνση
Ελεονώρα Καλαϊτσίδου
Κοινό τραγούδι όλων των χορωδιών:
Come, Follow -
John Hilton
Μουσική διεύθυνση
Ηρακλής Παναγόπουλος