Διοίκηση

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Πρόεδρος: Βασίλειος Γάκης
Αντιπρόεδρος: Αστέριος Τσουκαλάς
Γενική Γραμματέας: Ευγενία Αλεξανδροπούλου-Αιγυπτιάδου
Ταμίας: Εμμανουήλ Ασπασίδης
Μέλη:
Δήμητρα Καρυοφύλλη-Κωνσταντινίδη
Λένα Κουλούρη-Τορνιβούκα
Θεοφάνης Ουγγρίνης
Νικόλαος Παπαϊωάννου 
Ξανθίππη Σκαρπιά-Χόιπελ
Αμαλία Τσαμπάζη

Γενικός Διευθυντής: Γεώργιος Τσιάμης
Καλλιτεχνικός Διευθυντής:
Οικονομική Διευθύντρια: Μηλίτσα Χασάπη
Τεχνικός Διευθυντής: Απόστολος Ανδριάς
 
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ & ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΟΜΜΘ    
       
  Γραφείο     
ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ     
  Γραμματεία Δ.Σ.   Ανατολή Κοκκινίδου
  Νομικής Υποστήριξης*   Ευαγγελία Ρίζου
  Τύπου**    
       
ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ   Γεώργιος Τσιάμης, Γενικός Διευθυντής
  Ιατρός Εργασίας   Νικόλαος Μπανάβας
       
  ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ    
  Ανθρώπινου Δυναμικού   Μαρία Παυλίδου, Προϊσταμένη Διοικητικού Τμήματος
  Διοικητικής Υποστήριξης   Μαλαματένια Ζαχαριάδου, Γραμματεία Γενικής Διεύθυνσης - Πρωτόκολλο
      Σοφία Τσιτουρίδου, Γραμματεία Καλλιτεχνικής Διεύθυνσης
      Ελπίδα Πατεράκη, Γραμματεία Τεχνικής Διεύθυνσης
      Κωνσταντίνος Χατζηδάκης
  Λειτουργίας Χώρων Κοινού &   Ελένη Καραμολέγκου
  Επίβλεψης Εξωτερικών Συνεργατών   Νεοκλής Παπαδόπουλος
       
  ΤΜΗΜΑ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ & ΣΥΝΕΔΡΙΩΝ - ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΡΙΤΩΝ
  Συνεδρίων και Εκδηλώσεων Τρίτων   Ελένη Πανίδου, Προϊσταμένη Τμήματος Στρατηγικής & Συνεδρίων- Εκδηλώσεις Τρίτων
  Στρατηγικού Σχεδιασμού - Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων - Αναζήτησης Πόρων   Ευφροσύνη Γάκη
       
  ΤΜΗΜΑ MARKETING & ΧΟΡΗΓΙΩΝ - ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΕΩΝ
  Δημοσίων Σχέσεων, Marketing & Xρηματοδοτήσεων, Συνδρομών & Ομαδικών Πωλήσεων   Πρόδρομος Μοναστηρίδης, Προϊστάμενος Τμήματος Marketing & Χορηγιών - Χρηματοδοτήσεων
Ανατολή Κοκκινίδου
  Προβολής & Σχεδιασμού   Ελένη Κανάκη
       
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ    
  Προγραμματισμού & Σχεδιασμού Καλλιτεχνικού Προγράμματος   Παναγιώτης Κουντούρης
       
  ΤΜΗΜΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ & ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 
      Μαρία Ροδοκαλάκη, Προϊσταμένη Τμήματος Σχεδιασμού, Οργάνωσης & Εκτέλεσης Παραγωγής
      Καλλιόπη Κεραμέως, Stage Manager
      Μαρίνα Ζάβαλη, Stage Manager
      Δημήτρης Γρηγοριάδης, Οδηγός Σκηνής
      Ία Τσχομελίτζε, Οδηγός Σκηνής
       
  ΤΜΗΜΑ YΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ
      Άγγελος Τενεκετζής, Φωτιστής
      Γεώργιος Πατουλίδης, Μηχανικός Σκηνής
      Τριαντάφυλλος Ζαχαριάδης, Ηχολήπτης
      Εμμανουήλ Τράγιας, Χειριστής Ηλεκτρικών Ανυψωτικών Μηχανημάτων
       
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ   Μηλίτσα Χασάπη, Οικονομική Διευθύντρια
  Ταμειακής Διαχείρισης   Δέσποινα Φιλαργυροπούλου
  Προμηθειών   Μαρία Σισμανίδου
      Ευαγγελία Καρανικόλα
       
  ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ   Σημέλα Αμοιρίδου, Προϊσταμένη Λογιστηρίου
      Χαράλαμπος Σαλονικιός
  Εκδοτηρίων (Box Office)   Κωνσταντίνος Οικονομίδης, Υπεύθυνος Box Office
      Ιωάννα Κοντοπούλου
      Ευαγγελία Στάθη
      Κυριακή Φουντουκίδου
      Πέτρος Παπαδόπουλος
       
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ   Απόστολος Ανδριάς, Τεχνικός Διευθυντής
       
  ΤΜΗΜΑ ΕΛΕΓΧΟΥ, ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ & ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΚΤΙΡΙΩΝ 
  Ελέγχου & Συντηρήσεων Κτιρίων   Νικόλαος Ξυδάς, Προϊστάμενος Tμήματος Eλέγχου, Συντήρησης & Λειτουργίας Κτιρίων
      Αθανάσιος Τσαράβας, Ηλεκτρολόγος
      Ευθύμιος Παπαδόπουλος, Υδραυλικός - Ψυκτικός
  Βοηθητικού Προσωπικού   Ντάβιντ Προκοπίου 
      Μάρεκ Προκοπίου
      Ιωσήφ Ντόμαρης
       
  ΤΜΗΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΔΙΚΤΥΩΝ 
      Στέργιος Σιώμος
       
  * Υπηρεσίες νομικού συμβούλου, Δημήτριος Τσιαπράζης 
  ** Υπηρεσίες προβολής, επικοινωνίας & γραφείου τύπου, Βασίλειος Πάγκαλος